יום שני, 23 בינואר 2012

עוד אחד אוכל אבק? Filesonic עושה סימנים של מגה-באסה

רק לפני ימים אחדים דממה האינטרנט (לדקה אינטרנטית מצטברת, בהכרח. כי שרתים לא מתים, רק מתחלפים) כשאתר Megaupload, זכר שרת לברכה, נפח את נשמתו. מגה היה שרת מסור, נטול קאפצ'ות טורדניות (ולעתים - זדוניות במכוון) ואמנם ביקש מאיתנו להמתין 45 שניות, אבל עשה זאת באלגנטיות (ללא הסקריפט המעיק שמוודא שאתה אכן בפוקוס על אותו טאב, או שהוא עוצר את הקאונטדאון), בלי להציק, וסיפק גם למשתמשים חינמיים עם חיבור 12 מגה צנוע כמוני את מלוא רוחב הפס הזמין. תהי נשמתו צרורה בצרור הרשת.

תכ'לס? רגע עצוב באינטרנט. אילוסטרציה: Softonic
עכשיו, גם Filesonic, לוקר קבצים אינטרנטי ותיק ונפוץ בערך באותו קנה מידה (הראשון שמוזכר, למשל, כחלופה למגה-שעיר-לעזאזל, בפוסט הזה כאן), עם מאגר רחב ביותר של משתמשים בתשלום ודירוג נאה באלקסה, עושה סימנים של עומד להחזיר נשמתו לבורא, או לרשויות, מה שיבוא קודם.

לא ראיתי פרסום רשמי על זה באף מקום נכון להרגע (גם לא חיפשתי. פשוט ניסיתי להוריד משהו. שאינו מוגן בזכויות יוצרים, מה פתאום, היי, תראו ציפור), אבל זו ההודעה שמתקבלת נכון לרגע זה כשמנסים לגשת לקובץ באתר, אנד איט דונ'ט סמל גוד:
אותו מסר מועבר בבועית מצוקה אדומה גם כשסתם נכנסים לאתר הבית (אם כי למטה, לכאורה, עסקים כרגיל):

רגע. לא הבנתי. לא אמרנו שסופה ופיפה, האחיות המכוערות של האינטרנט, קיבלו ביטול?

יכול להיות שזהו רק צעד מנע, שנועד ראשית למנוע תביעות ממשתמשים שאיבדו גישה לתכנים שבבעלותם ואינם ניתנים לשחזור, מצד Filesonic עצמם, מבלי שאוימו (אם כי מכתבי עו"ד מפחידים בטח נשלחו לא רק לקים-מהאח-הגדול לקים דוטקום), בנסיון לשרוד ואולי להפוך למעין Dropbox.

כך או אחרת, המשמעות מבחינת הגולשים היא זהה: עוד שרת שיתופי חינמי (בבסיסו, ורובנו מסתפקים בזה) גדול ואמין יורד מהרשת. ובקצב הזה, גישת ה-"שרתים לא מתים רק מתחלפים" הפוזיטיבית שלי ממש תתחיל לאבד תוקף.

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה